Reklam gösterimini engelleyici yazılım kullandığınızı görüyoruz.
Sitemizin ayakta kalıp sizlere hizmet edebilmek için en büyük gelir kaynağı sayfamızda gösterilen reklamlardır.
Reklam gösterimde bizim sayfamıza ayrıcalık tanıyarak ayakta kalmamıza destek olmak ister misiniz ?

In Game Leader (IGL) Nedir – Kime Denir ?

Konu

Kısaca anlatmak gerekirse IGL, ilk round’dan itibaren mikrofon basıp “Bay teknayn raş bi” diyen kişiye denir. Kısa kısa anlatmak için bunu yazmıyorum tabiiki.
IGL, yani “Takım Lideri” takımının ne yapması gerektiği hakkında en fazla kafa yoran kişidir. Takım lideri tartışmasız bir takımın bel kemiğidir, takımı bütünleyen kişidir. Takımdaki 5 kişiden de sorumludur. Kimin nerede yer tutması veya saldırması gerektiğini belirler. Round’un gidişatına göre ne yapılması gerektiğini söyler. Ayrıca karşı takımın ve kendi takımının ekonomi durumunu da gözetlemesi ve ona göre karar vermesi de gerekmektedir. Yani In Game Leader için, komutan, yönetici veya öğretmen diyebiliriz.
Kesinlikle takımın en iyi oyuncusu, en fazla adam öldüren veya aimi en iyi olan bir oyuncu olması gerekmez. En kötüsü de olabilir. IGL dediğin oyunu okumasını bilecek, ciddiyetini koruyacak, tecrübeli biri olacak o kadar [Resim: 1f600.svg] Ayrıca takımındaki oyuncularının zayıf noktalarını göz önünde bulundurup ona göre plan yapması da önemli tabii. Bir takımınız varsa ve iyi bir takım lideri olmak istiyorsanız, takımınız ile attığınız maçların demosunu indirerek oyuncularınızın pozisyonlarını değerlendirebilir ve sonraki maçlarda zayıf noktalarını kapatmalarına yardımcı olabilirsiniz.
Bir çok profesyonel CS:GO takımı, bir IGL ile yetinemeyip, kendilerine takımın 6. bir üyesi olan takım koçu alıyorlar. Böylece IGL ekonomi, pozisyon tutma gibi şeylere kafasını daha az yoruyor ve takım koçu bunlarla ilgileniyor.
Son olarak söylüyorum ki, tek başınıza yani solo girecekseniz bu rol genelde kimse sizi dinlemediği için ve kimse kimsenin oyun tarzını bilmediği için pek kullanışlı olmuyor.

Tesekkurler

REHAREIZ Since 2 0 1 4 - 2 0 1 8
Eski Bir Efsanenin yarim kalmis hikayesi
Ben Şeytan Değilim Ama Şeytanın Benden Ögreneceği Çok Şey Var !
Sağ olasın .

Eywallah

REHAREIZ Since 2 0 1 4 - 2 0 1 8
Eski Bir Efsanenin yarim kalmis hikayesi
Ben Şeytan Değilim Ama Şeytanın Benden Ögreneceği Çok Şey Var !
Eyvallah Teşekkürler

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
pure server file game pak01_001.vpk does not match the server's file mrtgnd01 0 376 20-04-2020, Saat: 08:34
Son Yorum: mrtgnd01
Ayar dosyası, convar nedir? alphaearth 1 710 06-07-2018, Saat: 02:32
Son Yorum: MawiLarq
EasyAntiCheat - [EAC] Nedir ? //Detaylı Anlatım 'SametBEY [LJ] 6 925 19-05-2018, Saat: 14:25
Son Yorum: Demirhann
Entry Fragger Nedir – Kime Denir ? D'n'S 10 1,557 13-05-2018, Saat: 00:29
Son Yorum: [Sahipsizler]
The Supporter Nedir – Kime Denir ? D'n'S 8 878 13-05-2018, Saat: 00:29
Son Yorum: [Sahipsizler]

Task