Reklam gösterimini engelleyici yazılım kullandığınızı görüyoruz.
Sitemizin ayakta kalıp sizlere hizmet edebilmek için en büyük gelir kaynağı sayfamızda gösterilen reklamlardır.
Reklam gösterimde bizim sayfamıza ayrıcalık tanıyarak ayakta kalmamıza destek olmak ister misiniz ?

Silinmiş Konu   | Uzaktan Atma Engel

Konu

[attachment=11779]
Soccerjam de uzaktan atılmasını engellemek için bazı kod eklemeleri yaptım ancak sadece bir takımda işe yarıyor. Ct deyken uzaklık sınırı ayarladığımda -örneğin 20 ft- o sınırın üstünde kaleye gol atamıyorsunuz. Yani ct de çalışıyor. T de iken de atılan şutlar CT takımına göre belirleniyor bu yüzden kalenin dibinden bile atsanız 400 ft den atmış gibi sayıyor. Bu yüzden gol atılmıyor.
Orijinal soccerjam moduna eklenecek kodlar:
KOD: TÜMÜNÜ SEÇ
Kod:
new CVAR_MAXDISTGOAL

CVAR_MAXDISTGOAL = register_cvar("sj_max_dist_goal", "100")

public touchNet(ball, goalpost)
{
   remove_task(55555)

new team = get_user_team(ballowner)
   new goalent = GoalEnt[team]
   new maxdistshot = (get_pcvar_num(CVAR_MAXDISTGOAL))
   new distshot = (get_distance(distorig[0],distorig[1])/12)

if (goalpost != goalent && ballowner > 0) {
       if(distshot <= maxdistshot) {
       new aname[64]
       new Float:netOrig[3]
       new netOrig2[3]

//bla-bla vs.........................
       }
   else {
   moveBall(1)
   client_print(ballowner,print_chat,"%L",ballowner,"CANNOT_SCORE_DIST",distshot,maxdistshot)
   }
   }
   else if(goalpost == goalent) {
       moveBall(0, team)
       client_print(ballowner,print_chat,"%L",ballowner,"CANNOT_KICK_GOAL")
   }
   return PLUGIN_HANDLED
}  

İstediğim şey iki takımda da çalışması için bazı eklemeler yapmanız.
Distshot normalde düzgün çalışıp mesafeyi takıma göre hesaplıyor ancak bunları eklediğimde sadece 1 takıma göre hesaplıyor.

Ben anlamadım ama Gülücük

Son Düzenleme: 13-04-2019, Saat: 19:14, Düzenleyen: tepegoz.
Bu kodları soccerjam e ekleyince mesela 150 ft den fazla mesafeden gol atmaya kalkışırsan gol olmuyor. Bende böyle çalışmasını istiyorum ama bir sorun var o da sadece bir takımda çalışması. Yani Ct iken 400 ft den gol atarsan gol olmuyor yani düzgün çalışıyor . Ancak T iken yine 400 ft den gol atmaya çalışırsan 100 ft den atmış gibi gol oluyor çünkü mesafe sadece Ct ye göre ayarlanıyor.
İstediğim şey mesafeye dayalı gol atma sistemi. 150 ft den atılan goller atılmayacak. İster bu kodları kullanın isterseniz kendiniz ayarlayın yani istediğim özet şey mesafeye dayalı gol engel sistemi.

Bu akşam bakıcağım bi ara

(13-04-2019, Saat: 19:38)ITenGriTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu akşam bakıcağım bi ara
Güncel

Ops unuttum ben bunu bakıyorum şimdi.

Soccerjam'dan nefret ediyorum olmadı bir daha bakarım bi denermisin.

.sma soccerjam (1).sma (Dosya Boyutu: 74.44 KB | İndirme Sayısı: 1)

mesafe maskotlara göre ayarlanmış ama şöyle bir sorun oluyor diyelim limit 150 ft . Bende 180 ftden topu atıyorum hiç hareket etmezsem eklenti çalışıyor. Ancak yine 180ft den attığımda kaleye doğru koşarsam 100ft den atmış gibi sayılıyor çünkü maskota yaklaşıyorum. Bu yüzden doğru çalışmıyor. Maskota göre ayarlama doğru olmamış.

Hmm o zaman bi düzenleme yapıcam yarın geri kalanı nasıl ?

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Silinmiş Konu   | Direk rastgele takıma atma K0gamer 1 229 21-11-2019, Saat: 21:01
Son Yorum: By.KinG
Silinmiş Konu   | Adminlere Özel Mic Basma T Mic Engel Furkangs1905 1 297 22-10-2019, Saat: 22:28
Son Yorum: MawiLarq
Silinmiş Konu   | rHack Aliaslı (Bunny, Duck HS Atma Her Yerde Çalışır!) Coolcann5 1 248 21-07-2019, Saat: 19:49
Son Yorum: ` ripeNess
Silinmiş Konu   | rHack Aliaslı (Bunny, Duck HS Atma Her Yerde Çalışır!) Coolcann5 1 297 21-07-2019, Saat: 19:48
Silinmiş Konu   | rHack Aliaslı (Bunny, Duck HS Atma Her Yerde Çalışır!) Coolcann5 3 255 21-07-2019, Saat: 19:48

Task