Reklam gösterimini engelleyici yazılım kullandığınızı görüyoruz.
Sitemizin ayakta kalıp sizlere hizmet edebilmek için en büyük gelir kaynağı sayfamızda gösterilen reklamlardır.
Reklam gösterimde bizim sayfamıza ayrıcalık tanıyarak ayakta kalmamıza destek olmak ister misiniz ?

Milli İşletim Sistemi PARDUS

Konu

Arkadaslar bakanliktan gelen karara gore tum turkiye liselerindeki akilli tahtalara yerli isletim sistemi pardus kurulma karari alandi cogu sehirde kuruldu kendi okulumun kurulumlarini ben ve bikac arkadasimla yaptik yerli denildigine bakmayin ana sistem debian ve ubuntudan geliyor yerli diye milleti avutuyorlar malesef fakat soyle guzel bir yanı var windows kadar genis kapsamli olmasada okullar resmi kurum oldugu icin windows kullaniyorsa lisans almak zorundadır fakat pardus acik kaynak isletim sistemi oldugu icin herhangi bir ucret ve lisans gerektirmeyecektir buda microsoftu ne kadar etkiler tartisilir. (Sikinde olmaz)

NOT : ALINTIDIR.

Şimdi Arkadaşlar Pardus Hakkında birkaç bilgi vereyim. PARDUS Tamamen Ücretsizdir. Açık Kaynak Kodludur.
Lisans İle Birlikte Kurulur. Tamamen Özelleştirilebilir Sistem. Aslında tamamen yerli denemez.
Test edilebilir bir sistem gibi geliyor. ilerleyen günlerde bende test edecegim.

' en zor kararları en güçlü iradeler verir. '
#GÜNCEL.

PARDUS'ün çalıştırdığı program türleri neler peki .exe gibi windows a uyarlı bütün programları çalıştırır mı ?

bilgim yok denemedim.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
TASMUS Taktik Saha Muhabere Sistemi (Aselsan) Emre Özdemir 0 263 06-11-2018, Saat: 17:33
Son Yorum: Emre Özdemir

Task