Reklam gösterimini engelleyici yazılım kullandığınızı görüyoruz.
Sitemizin ayakta kalıp sizlere hizmet edebilmek için en büyük gelir kaynağı sayfamızda gösterilen reklamlardır.
Reklam gösterimde bizim sayfamıza ayrıcalık tanıyarak ayakta kalmamıza destek olmak ister misiniz ?

Köpekler de Gençlik Hastalığı

Konu

Herkese merhaba. Size çok üzüldüğüm bir konudan bahsetmek/danışmak istiyorum. Ben ilk defa üç ay önce köpek sahiplendim. Öncesinde hep kedi bakardım fakat bahçeli bir eve geçince köpekte sahiplenelim dedik. Neyse aldık köpeğimizi, çokta sevdik. İki yaşında bir bebek. Son zamanlarda köpeğim hastalandı. Veterinere götürdük gençlik hastalığına yakalanmış olabileceğini söyledi. Ama bir kaç test vs yapılacak. Ben hep kediler ile haşır neşir olduğum için köpeklerin dilinden yeni yeni anlamaya başladım. İnternetten araştırdım gençlik hastalığı nasıl bir şey falan diye (bilmeyenler için araştırdım, ekliyorum) çok zor bi hastalıkmış. Köpeği bu hastalığa yakalanan varsa lütfen beni de bilgilendirsin. Şimdiden teşekkür ediyor, yorumlarınızı bekliyorum.

GENÇLİK HASTALIĞI NEDİR?
Köpek gençlik hastalığı yavru veya yetişkin köpeğinizin kötü bir öksürük ve ishale yakalanmasına neden olabilen ciddi bir viral hastalıktır.
Bazı durumlarda köpeklerde ölümcül zatürre ve hatta felç bile görülebilir.

KÖPEKLERDE GENÇLİK HASTALIĞI BELİRTİLERİ NELER?
Köpek gençlik hastalığı olan bir yavru veya yetişkin köpekte çeşitli belirtiler görülür.
Köpek gençlik hastalığı farklı şekillerde görülebileceği için çoğu zaman tanı koymak zordur. Genel olarak belirtiler:
Yüksek ateş
İshal ve sindirim sorunları
Ani kusma
Uyuklama
Depresyon
İştah kaybı
Hapşırma, öksürme ve solunum sorunları
Göz, deri veya sinir problemleri

KÖPEK GENÇLİK HASTALIĞINA NE YOL AÇAR?
köpekler de gençlik hastalığı, enfekte olmuş köpeklerden hapşırma ve öksürme yoluyla veya idrar, kan veya tükürük ile doğrudan temas yoluyla geçer. Aynı zamanda su veya yemek kaplarının paylaşımı yoluyla da geçebilir. Aşılarını zamanında yaptırmaya, mama ve su kaplarını muhafaza etmeye çalışmalısınız. Aksi takdirde bulaşması çok olası bir durum haline gelir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Kediler ve köpekler bir arada yaşayabilir mi? livacan 0 31 18-08-2021, Saat: 12:36
Son Yorum: livacan

Task