Reklam gösterimini engelleyici yazılım kullandığınızı görüyoruz.
Sitemizin ayakta kalıp sizlere hizmet edebilmek için en büyük gelir kaynağı sayfamızda gösterilen reklamlardır.
Reklam gösterimde bizim sayfamıza ayrıcalık tanıyarak ayakta kalmamıza destek olmak ister misiniz ?

Özel Karakterler

Konu

Eklenti yazdığımız ( AMX Studio, Pawn Studio, Notepad+ vs..) gibi programlarda genellikle ANSI kodlama dili kullanılıyor. Bu dillerde "Ö,Ğ,Ç,İ" gibi türkçe karakterler mevcut fakat cs 1.6 oyunu UTF-8 kodlama dilini kullandığından eklenti yazarken türkçe karakter konusunda bazı sorunlar oluşuyordu. Bu sorunu ortadan kaldırmak aslında oldukça basit : Yazmak istediğimiz karakteri herhangi bir program veya web site aracılığıyla UTF-8 koduna çevireceğiz. Ben Website üzerinden örnek vereğim.
UTF-8 Encoder Yandaki websiteye girip text kutucuğuna çevirmek istediğimiz karakteri yazıyoruz ardından Encoder string butonuna basıyoruz. 
Alt tarafta açılan UTF-8 Encode kutucuğunda çıkan kodları kopyalayıp yapıştırıyoruz.

Örnekler : 

©  -> Â© 
ü   -> Ã¼

ahm3tcelik.github.io
adamsın be

Teşekkürler İşime Yarar Gülücük

@amad.trgg

İşime yaradı geçen kullandım demeyi unuttum diyeyim 2. anlatımını daha fazla sembolu atarsan daha yararlı olucaktır

Ben bunu şu şekilde çözmüştüm oyunda ü yazdırmıştım bana bu kodları vermişti bu kodları yazdım ü yazdı xD

bende onu diyorum işe yarar bi konu bu diğer harfler büyük İ vs. konabilir işe yarar.

(19-08-2018, Saat: 14:06)MawiLarq Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende onu diyorum işe yarar bi konu bu diğer harfler büyük İ vs. konabilir işe yarar.
Şöyle anlatsam gayet açıklayıcı olur : Balık vermedim, balık tutmayı öğrettim.

ahm3tcelik.github.io
Teşekkürker

Tekrar Görüşmemek Üzere.
Teşekkürler

| Facebook |                                  | Instagram | 

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Task