Reklam gösterimini engelleyici yazılım kullandığınızı görüyoruz.
Sitemizin ayakta kalıp sizlere hizmet edebilmek için en büyük gelir kaynağı sayfamızda gösterilen reklamlardır.
Reklam gösterimde bizim sayfamıza ayrıcalık tanıyarak ayakta kalmamıza destek olmak ister misiniz ?

Cumhuriyetimizin 96. Yıldönümü KUTLU OLSUN!

Konu

Son Düzenleme: 29-10-2019, Saat: 16:51, Düzenleyen: `SherLock.
Cumhuriyet Bayramı Türkiye Büyük Her Millet Meclisi (TBMM)'nin Cumhuriyet Yönetimini İlan etmesi Anısına 29 Ekim günü Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk'da kutlanan bir milli bayramdır.

Ülkemiz İngilizler, Yunanlılar, Fransızlar ve İtalyanlar Tarafından Paylaşıldı. Ulusuna İnanan, Güvenen Mustafa Kemal Paşa, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a Geldi. Erzurum'da,Sivas'ta Kongreler Düzenledi. Mustafa Kemal Paşa " Tek Bir Egemenlik Var, O da Milli Egemenliktir. Ülkeyi Yine Ulusun Gücü Kurtaracaktır " Diyordu.

Mustafa Kemal Paşa, Yönetim Biçiminin Cumhuriyet Olması İçin İsmet Paşa İle Birlikte Bir Kanun Değişikliği Tasarısı Oluşturarak 29 Ekim 1923'de Meclis'e Sundu. Meclisin Kararı İle Ülke, Yönetim Şekli Olan "Cumhuriyet" İle Yönetilmeye Başlandı. Atatürk Kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin İlk Cumhurbaşkanı Oldu.

Mustafa Kemal Atatürk  10. yıl nutkunda 29 Ekim’in en büyük bayram olduğunu belirtmiştir. Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Türkiye cumhuriyetin ilanından sonra 15 yıl gibi bir zamanda büyük bir değişim yaşadı.  Cumhuriyet'in ilan edildiği günün bayram olarak kabul edilmesi 1925'te yapılan kanun teklifi ve bu teklifin Meclis'te kabul ile olmuştur. 628 sayılı bu kanun ile 29 Ekim, 1925'ten itibaren ülke içinde ve dış temsilciliklerde bayram olarak kutlanmaya başlamıştır.

[Resim: 5db706ac4efb0_webdiyo-cumhuriyet-bayrami...kullhd.jpg]

Kaynak ;
Wikipedia
Akşam gazetesi
Karar.

96 zaten

Onunla ne zaman lades oynasak hep o kazandı. Kalbimdeyken nasıl aklımda derdim.
  - Oğuz Atay.
Eline Sağlık Bu Bilgilendirici Metin İyi Oldu

çok güzel yazmışssın anlamlı olmuş teşekkürler.

İLETİŞİM : FACEBOOK TIKLA
+++++++

Onunla ne zaman lades oynasak hep o kazandı. Kalbimdeyken nasıl aklımda derdim.
  - Oğuz Atay.
Teşşkürler Seninde Kutlu Olsun <3

[ - Paranla Şeref Kazanma Şerefinle Para Kazanki,Paran Bittiğinde Şerefinde Bitmesin! - ]

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
30 Adet SinusBot +Rep Vermeyene Haram Olsun YusufDESİGN 8 396 12-06-2019, Saat: 21:13
Son Yorum: YektaBey*
23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlu olsun SKYNLEXX* 1 320 23-04-2019, Saat: 11:00
Son Yorum: MawiLarq
Hâneme Hayırlı Olsun. Aconyonn 14 2,324 10-03-2019, Saat: 06:38
Son Yorum: Neo
Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun Neo 4 260 08-03-2019, Saat: 20:27
Son Yorum: Pizza
WebDiyo.COM   | Bi Hayırlı Olsun Alayım Aconyonn 15 1,378 18-06-2018, Saat: 00:02
Son Yorum: Emrullah*

Task